banner-1
banner-2
banner-3
banner-4
banner-5

Aktualności

Wiadomości z naszej szkółki
21.05.2012
szkółka truskawek

W tym sezonie pod uprawę szkółkarską przeznaczyliśmy 40 hektarów, obsadzonych różnymi odmianami truskawek. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych w kwietniu, maj szybko nadrobił zaległości pogodowe i nasze rośliny są już mocno zaawansowane we wzroście - wszystkie odmiany kwitną.

W najbliższych dniach planowane jest usunięcie kwiatów oraz ściągnięcie folii perforowanej.

Terra-Plant członkiem MEIOSIS
02.05.2012
Terra-Plant członkiem MEIOSIS

Od początku maja nasze przedsiębiorstwo zostało członkiem angielskiego stowarzyszenia MEIOSIS, zajmującego się uprawą i rozpowszechnianiem nowych odmian truskawek. Dzięki współpracy z Meiosis dysponujemy najnowszymi informacjami branżowymi oraz korzystamy z doświadczeń w zakresie nowoczesnych upraw truskawek z całego świata.

Budowa nowoczesnego obiektu chłodniczo-mroźniczego
30.04.2012
Budowa nowoczesnego obiektu chłodniczo-mroźniczego

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu oraz wymaganiom naszych Klientów rozpoczęła się budowa nowoczesnej hali konfekcji owoców, wyposażonej w powierzchnie chłodnicze oraz mroźnicze z systemem wysokiego składowania. Planowany odbiór nowej hali to sierpień 2012r.

VII Międzynarodowe Sympozjum Truskawkowe – tym razem w Pekinie
01.03.2012
sympozjum w Chinach

Co cztery lata Międzynarodowy Komitet Organizacyjny Sympozjum Truskawkowego organizuje kilkudniową konferencję tematyczną w różnych rejonach świata.

W lutym tego roku konferencja ta odbyła się w Pekinie. Jako jedni z niewielu przedstawicieli polskich plantatorów truskawek uczestniczyliśmy w prezentacji chińskich możliwości uprawy truskawek.